Lamb Shoulder
(1 products)Lamb shoulder here is hogget, bone-in, packed as 1kg chunks for a slow roast or a stew that can take a bone. Shoulder has more flavour than a lean leg and wants time in the oven.
See lamb joints, legs of lamb, lamb chops, lamb and slow cooker meat.
- Featured
- Most relevant
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old
1kg Hogget Lamb Bone-in Shoulder Chunks
1.0 kg
£13.99Unit price /Unavailable£13.99 / kg (£1.40 / 100g)
LATEST OFFERS
View allFresh 5kg Chicken Breast Fillets
5.0 kg
£19.99£37.99Unit price /Unavailable£4.00 / kg (£0.40 / 100g)
Fresh Whole Gaucho Rib-eye 2-3kg
2.5 kg
£49.99£110.00Unit price /Unavailable£20.00 / kg (£2.00 / 100g)
Family Sirloin Steak Bundle – (8x6oz)
£22.99£47.96Unit price /UnavailableMisshaped Diced Chicken Breast 2kg (Previously Frozen)
2.0 kg
£7.99£16.99Unit price /Unavailable£4.00 / kg (£0.40 / 100g)
Whole Carvery Leg of Lamb 2.2-2.7kg
2.7 kg
£34.99£69.99Unit price /Unavailable£12.96 / kg (£1.30 / 100g)
Whole Beef Fillet 1.2-1.8kg (Frozen)
1.8 kg
£59.99£84.99Unit price /Unavailable£33.33 / kg (£3.33 / 100g)
- £39.99
£45.94Unit price /Unavailable Fresh Whole Gaucho Rib-eye 2-2.4kg (Cut your own steaks)
2.2 kg
£39.99£99.99Unit price /Unavailable£18.18 / kg (£1.82 / 100g)
- £39.99
£69.95Unit price /Unavailable XL Fresh British/Irish Whole Sirloin Joint 4-5kg
4.5 kg
£79.99£155.00Unit price /Unavailable£17.78 / kg (£1.78 / 100g)
Tomahawk Steak 800g-1.2kg (Frozen)
1.2 kg
£32.99£38.99Unit price /Unavailable£27.49 / kg (£2.75 / 100g)
- £38.99
£59.96Unit price /Unavailable - £14.99
£16.98Unit price /Unavailable - £34.99
£35.97Unit price /Unavailable Piri Piri Boneless Pork Steaks x16 packed in 4's
£22.99£27.96Unit price /Unavailable
Lamb shoulder for chops, stews and a proper roast, cut here. Shop next door on lamb, diced meat, slow-cooker meat, Barnsley chops, or lamb chumps.