Beef Short Ribs
(1 products)Beef short ribs are the bone-in slow-cook cut: a 1.3-1.7kg rack for the oven, smoker or a long braise until the meat yields off the bone. That is a short rib night, not a pork spare rib.
See stewing beef, pork ribs, slow cooker meat, beef joints and beef.
- Featured
- Most relevant
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old
LATEST OFFERS
View allFresh 5kg Chicken Breast Fillets
5.0 kg
£19.99£37.99Unit price /Unavailable£4.00 / kg (£0.40 / 100g)
Family Sirloin Steak Bundle – (8x6oz)
£22.99£47.96Unit price /UnavailableMisshaped Diced Chicken Breast 2kg (Previously Frozen)
2.0 kg
£7.99£16.99Unit price /Unavailable£4.00 / kg (£0.40 / 100g)
Whole Carvery Leg of Lamb 2.2-2.7kg
2.7 kg
£34.99£69.99Unit price /Unavailable£12.96 / kg (£1.30 / 100g)
Whole Beef Fillet 1.2-1.8kg (Frozen)
1.8 kg
£59.99£84.99Unit price /Unavailable£33.33 / kg (£3.33 / 100g)
Fresh Whole Gaucho Rib-eye 2-2.4kg (Cut your own steaks)
2.2 kg
£39.99£99.99Unit price /Unavailable£18.18 / kg (£1.82 / 100g)
- £39.99
£45.94Unit price /Unavailable - £39.99
£69.95Unit price /Unavailable XL Fresh British/Irish Whole Sirloin Joint 4-5kg
4.5 kg
£79.99£155.00Unit price /Unavailable£17.78 / kg (£1.78 / 100g)
Tomahawk Steak 800g-1.2kg (Frozen)
1.2 kg
£32.99£38.99Unit price /Unavailable£27.49 / kg (£2.75 / 100g)
- £38.99
£59.96Unit price /Unavailable - £14.99
£16.98Unit price /Unavailable - £34.99
£35.97Unit price /Unavailable Piri Piri Boneless Pork Steaks x16 packed in 4's
£22.99£27.96Unit price /UnavailableGarlic & Butter Boneless Pork Steaks x16 packed in 4's
£22.99£27.96Unit price /Unavailable
Beef short ribs for the grill, the pan or the Sunday tin, packed in this shop. Browse beef, air-fryer meat, British beef, slow-cooker meat, or stewing beef if you want a neighbouring cut.