T-Bone Steaks
(1 products)Where can I buy T-bone steak in the UK?
Right here. Our T-Bone Steak 500-600g is £15.99. It is 21-day matured, with tender fillet on one side of the bone and sirloin on the other: a thick, well-marbled steak, so sear it hard in a big pan and finish it in the oven. It is sent frozen and arrives at least partially defrosted, so thaw it fully, cook it within 24 hours for best quality and rest it before carving. It comes in a cold box from our Cornwall butchers, and weekday UK delivery is free over £85.
Price checked 30 September 2026.
Buy T-bone steak online here — fillet one side, sirloin the other, cut for a proper plate. More steaks sit on buy steaks online; the sharing bone-in cut is on tomahawk steaks.
How big is your T-bone?
500-600g for one steak. That is a big plate for one, or carve it off the bone to share.
Is a T-bone the same as a porterhouse?
Both have fillet and sirloin on the bone. A porterhouse is cut from the rear of the short loin, where the fillet is wider. We sell T-bone.
How do I cook a T-bone steak?
See our guide to cooking T-bone steak.
Looking for more than t bone steak? Browse buy steaks online, beef steaks, buy fresh steaks online and buy bulk steak online — all cut and packed by our UK online butcher for cold-box delivery.
- Featured
- Most relevant
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old
LATEST OFFERS
View allFresh 5kg Chicken Breast Fillets
5.0 kg
£19.99£37.99Unit price /Unavailable£4.00 / kg (£0.40 / 100g)
Family Sirloin Steak Bundle – (8x6oz)
£22.99£47.96Unit price /UnavailableMisshaped Diced Chicken Breast 2kg (Previously Frozen)
2.0 kg
£7.99£16.99Unit price /Unavailable£4.00 / kg (£0.40 / 100g)
Whole Carvery Leg of Lamb 2.2-2.7kg
2.7 kg
£34.99£69.99Unit price /Unavailable£12.96 / kg (£1.30 / 100g)
Whole Beef Fillet 1.2-1.8kg (Frozen)
1.8 kg
£59.99£84.99Unit price /Unavailable£33.33 / kg (£3.33 / 100g)
Fresh Whole Gaucho Rib-eye 2-2.4kg (Cut your own steaks)
2.2 kg
£39.99£99.99Unit price /Unavailable£18.18 / kg (£1.82 / 100g)
- £39.99
£45.94Unit price /Unavailable - £39.99
£69.95Unit price /Unavailable XL Fresh British/Irish Whole Sirloin Joint 4-5kg
4.5 kg
£79.99£155.00Unit price /Unavailable£17.78 / kg (£1.78 / 100g)
Tomahawk Steak 800g-1.2kg (Frozen)
1.2 kg
£32.99£38.99Unit price /Unavailable£27.49 / kg (£2.75 / 100g)
- £38.99
£59.96Unit price /Unavailable - £14.99
£16.98Unit price /Unavailable - £34.99
£35.97Unit price /Unavailable Piri Piri Boneless Pork Steaks x16 packed in 4's
£22.99£27.96Unit price /UnavailableGarlic & Butter Boneless Pork Steaks x16 packed in 4's
£22.99£27.96Unit price /Unavailable
<!-- msm-tx100-seo --> Shop t bone steak and related cuts here, or jump to buy steaks online, beef steaks, buy fresh steaks online and buy bulk steak online. We are a working UK butcher — honest packs, clear pricing, and nationwide cold-box delivery.